برای استفاده بهینه واینکه بتوان فضاهارا بطور مداوم تمیز کرد وبرای این فضاها قابل شستشو باشد . ابند کردن مقطعه ای ، در واقع منظور این است که بعضی از سازه های گوناگون نیاز به نظافت وتمیز نگاه داشتن بیشتری دارند برای همین  منظور از کاشی استفاده میشود درست است که برای جلوگیری از نفوظ اب به فضاهای دیگر این فضاها را عایق میکنند اما از انجایی که عایق شکل وزیبایی ندارد وسایش در شستشوی مداوم باعث تخریب واز بین رفتن عایق میگردد در بناهای  از کاشی وسرامیک در سرویس فضا خاصیت نفوذ ناپذیری نیز دارد که باعث افزایش طول عمر عایق نیز میگردد واجزای شتشوی مداوم در ان فضا را به کاربران(ساکنین) میدهد.

انواع کاشی سرامیک

بند دار:  این دسته را در زمان اجرا بر روی سطح یا  دیوار که کار میگذارند از انجایی که بند کاشی ها بروی یکدیگر فیت نمی شوند اجرا را با اندکی فاصله بین کاشی ها شروع ودر اخر کار فاصله ی بین دو کاشی یا سرامیک را با ملات پودر سنگ و سیمان سفید پر میکنند (بند کشی میکنند ) .

بدون بند :  این دسته بر خلاف دسته اول کاشی یا سرامیک بروی یکدیگر فیت شده وبدون فاصله قرار می گیرند ودر نتیجه جلوه بهتری خواهند داشت .

گل برجسته:  کاشی وسرامیک های که طراحی روی سطح انها بصورت برجسته نمایان میباشد.

لعاب مات :  کاشی هایی که لعاب انها را مات در نظر میگیرند .

لعاب براق:  کاشی هایی که لعاب انها را براق در نظر میکیرند .

کاشی توری(استخری):  کاشی های استخری بدلیل کوچک بودن ابعاد انها که  معمولا کارخانه ی تولید کننده با ابعاد 30*30 بروی توری چسبانده وبه بازار عرضه میکند.

نصب کاشی یا کاشی کاری

اصولا کاشی وسرامیک را با ملات ماسه سیمان بر روی سطوح مختلف اجرا میکنند . در واقع اگر روی دیوار اجرا شود ملات را رقیق کرده(دوغاب) وپشت کاشی میریزند اما اجرا بر روی سطح ملات را سفت تر کرده وکاشی را روی ان میجشبانند ودر اخر با ملات سیمان سفید و پودر سنگ بند هارا پر کرده واستحکام کار را افزایش می دهند.

کیفیت در اجرا

در اجرای کاشی  وسرامیک کیفیت اجرای کار از اهمییت بسیاری برخوردار است یعنی هر چقدر کاشی شما برند و مرغوب باشد اما استادکار ماهر نباشد ظاهر زیبای سرامیک را نمی تواند برون کشد بنابراین در انتخاب مجری ، پیمانکار ، وشرکت های اجرا کننده دقت نمایید.

برای استفاده از بهترین برندها وماهرترین استادان اجرا با شماره ی 09367422115 تماس حاصل نمایید . وازتخفیفات ما بهرمند شوید.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *