ساخت استخر شنا در بیشتر ویلا های تفریحی و ساختمانهای لوکس یک امر حتمی است. اما در مقابل مشکلات ساخت و نگهداری استخر میتواند سازندگان را در ساخت استخر مردد کند.

در اینجا سعی می شود که با اشاره به نکات نگهداری و ساخت استخر ، قدمی در ارتقا سطح کیفیت استخر و افزایش لذت از آن شود.

ساخت استخر در نگهداری از استخر ، هزینه های جاری نگهداری و کیفیت بهره برداری بسیار تاثیر گذار است. این موضوع در خصوص استخر  باغی و استخر روباز مشهود تر است.

به عنوان مثال اگر استخر باغی و روباز سیستم لوله کشی و ضدعفونی آن مطابق با شرایط استخر نباشد هزینه نگهداری و مصرف مواد آن بسیار افزایش پیدا کرده و گرمایش آن نیز سخت خواهد شد.

ساخت استخر شنا

ساخت استخر براساس کاربرد آن متفاوت می باشد. استخر به حوض یا منبع بدون رو بند می باشد که با جمع کردن آب از آن به شکلهای مختلف استفاده می شود.

انواع استخر

  1. استخر شنا

  2. استخر کشاورزی

  3. استخر پرورش ماهی

تفاوت ساخت این استخر ها در نوع سازه ، عمق آنها، تجهیزات تاسیساتی ، و… آنها می باشد.

ساخت استخر ارزان

ساخت استخر شنا با هزینه کم نباید از کیفیت  و سطح استاندارد آن کم کند. با انتخاب مناسب روش ساخت ، تجهیزات تاسیساتی و… میتوان با حفظ کیفیت هزینه های ساخت را نیز کاهش داد.

اما چگونه ساخت استخر ارزان امکان پذیر است؟

ساخت استخر ارزان یعنی کم کردن هزینه های اضافی و تجملاتی یک استخر و ساخت یک استخر با حداقل های مورد نیاز.

یک استخر باغی را در نظر بگیرید می توان  آن را با دیواره بتنی و عایق فایبر گلاس و رنگ اپوکسی براق ساخت یا برای کاهش هزینه از دیواره بلوک سیمانی ، عایق کاری با قیر گونی یا ایزوگام و سیمان رویه با رنگ استخری استفاده کرد.

اما فراموش نکنید که صرفه جویی بیش از حد خود نوعی اتلاف هزینه است مثلا به جای استفاده از رنگ استخری اگر از رنگ های معمولی استفاده کنید، اما بعد مدت کوتاهی رنگ پوسته پوسته شده و کنده خواهد شد. این رنگ های کنده شده باعث انسداد فیلتر و از بین رفتن آن می شود.

ساخت استخر ارزان در کرج و تهران

هزینه ساخت استخر شنا

هزینه ساخت استخر شنا براساس نوع کاربری و ابعاد آن متفاوت است. همچنین سطح انتظارات شما از یک استخر هم جز یکی از معیارت اصلی است.

به عنوان مثال هزینه ساخت یک استخر شنا لوکس روباز با نور پردازی در زیر آب ، آبشار ، سیستم استخر بی پایان یا Endless pool ، با سیستم گرمایش برای استفاده در زمستان  قابل مقایسه با یک استخر معمولی سر پوشیده ساده نیست.

هزینه ساخت استخر را نمیتوان یک عدد ثابت و مشخص در نظر گرفت بخوصو با شرایط قیمت تجهیزات و مصالح در بازار کنونی. اما با طبقه بندی هزینه ها میتوان یک لیست از هزینه های ساخت استخر بدست آورد که با استعلام هر بهای هر لیست در نهایت یک چشم انداز دقیق از هزینه ساخت استخر بدست آورد.

هزینه ساخت کاسه استخر شنا

هزینه ساخت کاسه یا حوض اصلی استخر شنا که میتوان گفت قسمت بزرگ هزینه ها شامل این قسمت می شود.

این بخش شامل گود برداری ، تیغه چینی یا الماتور بندی( براساس سازه مورد نظر) ،بتن ریزی یا سیمان کاری (براساس نوع سازه مد نظر) ، عایق کاری ، سیمان کاری پایه یا آستر ، کاشی کاری یا سیمان کاری رویه می باشد.

 

 هزینه خرید و اجرای تاسیسات استخر

لوازم مورد نیاز جهت تاسیسات استخر میتواند بسیار متنوع باشد. بهترین کار مشاوره با یک شرکت یا مهندس تاسیسات برای انتخاب دقیق تجهیرات می باشد. اما بصورت پیش فرض شما به این تجهیزات نیاز دارید : پمپ تصفیه آب استخر ، فیلتر تصفیه استخر، مبدل یا گرمکن استخر ، سیستم ضدعفونی کننده ، سیستم کنترل و لوله واتصالات.

هزینه اجرا هم شامل نصب و راه اندازی سیستم تصفیه استخر خواهد شد.

انتخاب و خرید لوازم جانبی دیگر مانند تخت کنار استخر ، توری آشغال گیر ، حلقه نجات و … برحسب سلیقه شخصی است.

ایران سرویس کار به عنوان یکی از پیمانکاران تخصصی ساخت استخر شنا و استخر ماهی در کرج و تهران آماده خدمت رسانی به شما می باشد

 

 

برچسب ها:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *